Rozwód to jeden z trudniejszych kryzysów życiowych. Na skali stresu Holmesa i Rahe’a, która umożliwia obliczenie poziomu stresu w naszym życiu, rozwód plasuje się na drugim miejscu, zaraz po śmierci współmałżonka. Obecnie około 1/3 małżeństw decyduję się na rozwód.
Nasza propozycja ma na celu pomoc w lepszym rozumieniu siebie i swojej sytuacji w kontekście tego kryzysu, warsztat ma charakter wsparciowy i jest dedykowany kobietom, które są w trakcie podejmowania decyzji o rozwodzie lub już są na formalnej do niego drodze.
Przez dwa weekendy będziemy przyglądać się najpierw temu co było aby móc bardziej świadomie wejść w to co ma być.
W ramach warsztatu proponujemy następujące tematy:
  • Moje rozumienie rozpadu związku, jakie ma to dla mnie znaczenie.
  • Jak zachowywać się na rozprawie sądowej.
  • Jak zadbać o siebie i dzieci w trakcie rozprawy sądowej.
  • Spotkanie z prawnikiem.
  • Jak zacząć budować podwaliny pod życie po rozwodzie.
 

Terminy:

14-15 maja
4-5 czerwca

soboty: 10:00-18:00
niedziele: 10:00-15:00

Zgłoszenia i dodatkowe pytania:
biuro@psychoterapiakrakow.info
lub telefonicznie: 722 368 499

Płatność:
do 24 marca 890 zł.
25 marzec – 30 kwiecień 1090 zł
1 maj – 13 maj 1240 zł

Płatność przelewem na nr konta ośrodka: 17 1140 2004 0000 3202 8186 3141 (mbank)
tytuł przelewu “warsztat dla kobiet”

Prowadzące:

Dagmara Gumuła
Psychoterapeuta systemowy, socjolog, trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Jest absolwentką studiów kierunku: Socjologia, Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi psychoterapię par, psychoterapię rodzin, psychoterapię indywidualną dorosłych. W swojej praktyce spotyka się z osobami i rodzinami borykającymi się z wieloma problemami (sfera osobista, rodzinna, zawodowa, zdrowotna).
Przedmiotem jej zainteresowań są głównie relacje rodzinne, ale także wewnętrzny świat emocjonalny jednostki (depresja, traumy, stany lękowe, fobie, trudności w relacjach z innymi, brak kontaktu z własnymi uczuciami). Ukończyła całościowy 4 letni kurs psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej (placówka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne). Odbyła szkolenia z podejścia behawioralno – poznawczego, terapii w nurcie Gestalt, oraz psychoterapii psychodynamicznej. Jest absolwentką 1,5 rocznego kursu doskonalącego: Psychoterapia Psychodynamiczna Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.
Od kilkunastu lat zdobywa doświadczenie zawodowe w pracy z drugim człowiekiem. Prowadziła grupy wsparcia, zajęcia integracyjne i edukacyjne.
Marta Rzezak

Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Gdańskim. Zajmuję się głównie psychoterapią indywidualną, ma doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii par oraz prowadzeniu warsztatów rozwojowych grup wsparcia. Ukończyła całościowy kurs psychoterapii w podejściu integracyjnym oraz rozpoczęła szkolenie w podejściu psychodynamicznym.
W swojej drodze zawodowej pracowała z osobami dotkniętymi przeróżnymi kryzysami: osobami doświadczającymi przemocy oraz osobami stosującymi przemoc, osobami po przeżyciu traumy, osobami borykającymi się z trudnościami w życiu codziennym, osobami z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami osobowości. Prowadziła też grupy wsparcia, warsztaty rozwojowe, programy edukacyjno-szkoleniowe dla wolontariuszy, superwizje pracy pedagoga szkolnego oraz szkolenia dla specjalistów. Obecnie jest w trakcie szkolenia w Polskim Towarzystwie Psychoanalizy Jungowskiej na analityczkę jungowską.