Psychoterapia DDA – indywidualne spotkania z doświadczonym specjalistą

Jako profesjonalni terapeuci pomagamy Dorosłym Dzieciom Alkoholików odkryć ich prawdziwy potencjał i wieść życie, które może być pełne satysfakcji. Gwarantujemy dyskrecję, indywidualne podejście oraz dopasowanie harmonogramu psychoterapii do potrzeb pacjenta. Stosując szeroką gamę współczesnych technik terapeutycznych, odkrywamy destrukcyjne wzorce zachowań, które mogą powstrzymywać daną osobę przed nawiązywaniem niszczących relacji z drugim człowiekiem. Dzięki bogatemu doświadczeniu potrafimy wskazać skuteczne rozwiązania i pomagamy obrać taki kierunek w życiu pacjenta, by ten mógł poradzić sobie z problemami, które często wynikają ze zdarzeń z przeszłości. Psychoterapia DDA porusza również wszelkie inne obszary funkcjonowania nie związane z rodziną pochodzenia. Często okazuje się, że problematyka jest bardziej złożona i najważniejsze wątki psychoterapii indywidualnej i grupowej dalece wykraczają poza to co działo się w rodzinie pochodzenia.

Syndrom DDA

Nadużywanie alkoholu czy narkotyków dotyka nie tylko osobę uzależnioną, ale także jej rodzinę i przyjaciół. Dzieci alkoholików często dorastają w niestabilnych i nieprzewidywalnych gospodarstwach domowych. W rezultacie brakuje im doświadczenia w zdrowych związkach, co może oddziaływać na wszelkie relacje z drugim człowiekiem w dorosłym życiu, a także wpływać na sposób radzenia sobie ze stresem czy konfliktami. Dorosłe Dzieci Alkoholików (DDA) mają często poważne trudności w funkcjonowaniu interpersonalnym. Głównymi problemami, z którymi muszą się zmierzyć to: potrzeba aprobaty; niezdolność do rozwinięcia poczucia tożsamości; potrzeba kontrolowania środowiska, siebie i relacji; impulsywność; problemy z intymnością i zaufaniem; niezdolność do wyrażania potrzeb lub uczuć; niska samoocena oraz kłopoty z przystosowaniem psychospołecznym. Na szczęście wszystkie ​​osoby, które cierpią z powodu negatywnych konsekwencji dorastania w domu alkoholika, mogą uzyskać profesjonalną pomoc. .

Psychoterapia DDA

Wiele z Dorosłych Dzieci Alkoholików nie potrafi odnaleźć szeroko pojętej satysfakcji z życia. Uczucia, które często im towarzyszą, to samotność i smutek. W związkach zdarza się, że DDA boją się otworzyć przed drugim człowiekiem, próbują być idealni ze strachu przed utratą wybranka lub wybranki, co może być niezwykle destrukcyjne. Psychoterapia pozwala przede wszystkim odkryć, jak dorastanie w domu, w którym nieustannie pojawiał się problem alkoholowy, wpłynęło na charakter, zachowania i decyzje pacjenta. Podczas terapii DDA przyglądamy się, w jaki sposób uczestnik radzi sobie w relacjach, na czym opierają się jego życiowe wzorce oraz oczekiwania wobec siebie i innych. Pacjenci w trakcie leczenia uświadamiają sobie, jak ich przeszłość wpływa na teraźniejszość i pracują nad stworzeniem przestrzeni, w której poczują się lepiej.