Psychoterapeutka w nurcie DMT/psychoterapii zorientowanej na ciało

Ewa Niewola-Górnicka

  • Psychoterapia
  • Psychoterapia tańcem i ruchem

O mnie

Jestem psychoterapeutką w nurcie zorientowanej na ciało- Dance Movement Therapy (Psychoterapii Tańcem i Ruchem). Ukończyłam całościowe, czteroletnie szkolenie Polskiego Instytutu DMT, akredytowanego przez Europejski Związek Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Moje wykształcenie, doświadczenie, i osobiste przekonanie skłania mnie do holistycznego spojrzenia na człowieka jako psychofizycznej jedni. W kontakcie terapeutycznym uwzględniam aspekt cielesny, i przy gotowości pacjenta_tki, proponuję oprócz werbalnej pracę, która nawiązuje do cielesności, ruchu.

W swoim podejściu opieram się przede wszystkim na teoriach psychodynamicznej, humanistycznej i systemowej, podążając za potrzebami i problematyką osoby. Pomagam w pacjentom_tkom z trudnościami emocjonalnymi, doświadczających zaburzeń nastroju, dolegliwości psychosomatycznych, zmagającym się z lękiem, trudnościami w relacjach oraz wokół społecznych oczekiwań dotyczących ról płciowych, heteronormatywności i binarności.

Moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe i kliniczne zdobywałam w MOPS , Domu Matki i Dziecka i Specjalistycznym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Krakowie, podczas staży na oddziałach szpitalnych Szpitala Psychiatrycznego CMUJ w Krakowie (Oddział dzienny Zaburzeń Emocji i Nastroju, Stacjonarny Dzieci i Młodzieży, Zakład Terapii Rodzin i Psychosomatyki) oraz praktyki prywatnej w gabinecie Instytutu Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie.

Swoją pracę regularnie superwizuję, jestem w trakcie studiów seksuologicznych oraz szkolenia w Dyscyplinie Ruchu Autentycznego.

Zarezerwuj wizytę